Юринці

Назва села Юринці, зі слів старожилів походить від імені св.Георгія Побідоносця, на честь якого тут побудовано храм. Юринецький храм з XVIII ст. відносився до Благовіщенського приходу Сатанова. До нього входило 1 300 жителів с. Юринці. У 1802 році було збудовано храм святого великомученика Георгія Побідоносця. Він був деревяний, з кам’яною західною частиною, яка за переказами колись була турецькою мечеттю. У 1865 році храм капітально відремонтували.

Впродовж декількох поколінь жителі села є хліборобами з діда прадіда, також займалися скотарством та вичинкою шкіри. У далеку давнину сягає історія краю. Юринці належали до володінь графа Станіслава Костки Потоцького.

У 1923 році була створена Юринецька сільська рада Юринецького району Проскурівського округу Подільської губернії. До її складу увійшли села Юринці та Покрівка. У 1937 році створена Юринецька сільська рада Сатанівського району Камянець-Подільської області. У 1966 році Сатановецька сільська рада, Олександрівська, Зверховецька сільські ради були ліквідовані і ці села увійшли до складу Юринецької сільської ради.

З 1941 по 1944 роки територія сіл була окупована німецькими загарбниками.

25.03.1944 року земля була визволена від окупантів.

В Юринцях була розташована центральна садиба колгоспу «Дружба» за яким закріплено 3, 5 тис. орної землі.

На території села є дитячий садочок, сільський клуб та бібліотека. Діють магазини.