Клинове

Іду в село і бачу, як тополі
Мене вітають поглядом здаля.
Як легко дихать у квітучім полі,
Коли під сонцем ніжиться земля.
В селі завжди привітні люди,
Там квітнуть мальви, білі спориші.
І як цей край Подільський не любити,
Коли він будить струни у душі.

Перші письмові згадки про с.Клинове датуються  1565 роком.

За 4 км. на захід від села знаходиться один з декількох скіфських курганів.

На території села знаходилось поселення племен черняхівської археологічної культури. Про це свідчать часті знахідки римських монет.

Село Клинове розкинулось по обидва боки річкової долини річки Жванчик, яка бере свій початок за північно-західною околицею села, протяжністю 7-8 км. Колишня, мабуть повноводна ріка, пересохла і тепер перетворилась в повноводний струмок, що тече вузькою стрічкою на дні широкої долини. Струмок є джерелом води для колгоспного ставка, дзеркальна площа якого 17 га.

В 1956 році в центрі села було збудовано клуб з великим кінозалом на 300 місць та бібліотекою.

До 1995 року учні навчалися у трьох приміщеннях школи. Це було не зручно, і тому правління місцевого колгоспу «Колос» вирішило побудувати нову школу, де б навчались всі учні разом. В 1995 закінчилось будівництво нової школи. Красива трьохповерхова школа з великими вікнами, світлими навчальними приміщеннями, двома комп’ютерними класами, спортзалом, актовим залом, навчальними майстернями радісно відкрила двері і була готова прийняти своїх перших учнів. Якщо зайти в школу, то немов попадаєш у чарівний світ казок та візерунків. Там можна побачити казкові та історичні українські персонажі, викладені пензлем та фарбами по стінах школи майстерними руками сільських художників таких як Бабій С. , Квятківська Г.Я., Євдокименко А.О.

Дитячий садок існує з 1962 року. Сьогодні його газифіковано, забезпечено проточною водою. Відвідують садок до 35 дітей.

В 2005році село піднялось ще на одну сходинку розвитку – відбулась газифікація села. На сьогоднішній день с. Клинове є одне з найбільших сіл Городоцького району, в ньому проживає 1900 чоловік, працює медична амбулаторія, дитячий садочок, школа, аграрне підприємство «Агро-Інвест-Груп», працює філіал групи компанії «ВітАгро», а при в’їзді в село усіх зустрічає будівля православного храму, а на іншому кінці села – римо-католицького костелу.

І до сьогоднішнього дня село поділене на три частини, як це було ще за створення колгоспів: Кірів, Калінін і Центр. Ділить село навпіл річка Жванчик, а в південно-східній частині села є красивий став.

Та справжньою окрасою села є люди . Тут вони  завжди привітні, ввічливі, добрі, чуйні, готові допомогти у будь-яку хвилину.

Славиться село майстринею  весільних короваїв, які відомі не тільки в селі , але і далеко за  його межі , це - Петура Галина Францівна.

Є серед вихідців села такі відомі люди, як молода поетеса Рибчинська-Фіновська Ольга Василівна, яка народилася 04.06.1984 року і виросла в с.Клинове Городоцького району Хмельницької області.

«В полоні Музи» - перша поетична збірка подільської поетеси. Збірка містить вірші та п’єси, увібравши різноманітні теми від глибоких роздумів стосовно буття людини і любові до одвічної боротьби добра і зла.