Сатанівка

Село розміщено на північ від селища Сатанів і очевидно назва їх пішла від одного кореня, точне значення якого назавжди загубилося у глибині віків.

Розміщується Сатанівка на тереторії полощею180 га. У ньому проживає 581 особа.

Найбільшим підприємство переробної галузі у Сатанівській громаді є Сатанівський консервний завод, який було утворено ще у 1947 році. На ньому виробляли карамель, повидло, а також плодоовочеві консерви, компоти, джеми, варення, соки, безалкогольні напої. 31 серпня 1995 року засновано відкрите акціонерне товариство «Сатанівський консервний завод» внаслідок приватизації державного підприємства. У зв'язку з важким фінансовим станом підприємство припинило діяльність із листопада 1996 року. Наприкінці 1997 року збори акціонерів передали завод підприємцю Володимиру Мілентійовичу Гуменному в оренду на 20 років. Недвовзі основні цехи заводу запрацювали. Нині тут виробляють томатний соус, зелений горошок, м'ясні та рибні консерви, кабачкову ікру, консервовані огірки, кабачки, морквяний сік тощо. Завод працює під замовлення. На українсько-польській лінії для виробництва натуральних продуктів використовується вітчизняна сировина. В перспективі розробляється впровадження нових ліній для розливу мінеральних вод типу «Нафтуся», «Збручанська» та інших продуктів.

У селі працює загальносвітня школа І-ІІ ступенів. У приміщенні школи розміщена і сільська бібліотека.